Приватний інноваційний вищий навчальний заклад IV рівня акредитації в місті Дніпро, Україна. Якісна освіта, що відповідає міжнародним стандартам.
   

Відділ освіти Синельниківської міської ради

 

Ліс. Правила поведінки в лісі

May 14, 2021
Правила поведінки в лісі

Синельниківський міськрайонний відділ Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Дніпропетровській області закликає громадян бути свідомими щодо збереження «зелених легенів» нашого району. Будьте вкрай обережними під час відпочинку поблизу лісових масивів і ні в якому разі не розводьте та не залишайте без нагляду багаття. Дотримуйтесь правил поведінки у лісі!

При виявленні пожежі – не впадайте в паніку, не метушіться та не приймайте поспішних, необдуманих рішень. Якщо ви побачили хмари диму над лісом негайно телефонуйте за номером “101”. Не залишайтесь байдужим до природного багатства!

Правила поведінки в лісі

- не залишайте вогнище без нагляду;

- місце розпалювання вогню обкладіть камінцями чи обсипте землею (піском);

- коли залишаєте місце відпочинку, обов’язково заливайте вогнище водою чи засипайте піском;

- озпалюйте вогнище, по можливості на місті попереднього.

Ви опинились в осередку пожежі:

- не панікуйте та не приймайте поспішних необдуманих рішень;

- не тікайте від полум’я, що швидко наближається, закривши голову на обличчя одягом;

- з небезпечної зони, до якої приближається полум’я, виходьте швидко, перпендикулярно напрямку поширення вогню;

- якщо втекти від пожежі неможливо, то вийдіть на відкриту місцевість чи галявину, увійдіть у водойму або накрийтесь мокрим одягом і дихайте повітрям, що знаходиться низько над поверхнею землі – повітря тут менш задимлене, рот і ніс при цьому прикривайте одягом чи шматком мокрої тканини;

- гасити полум’я невеликих низових пожеж можна, забиваючи полум’я гілками листяних дерев, заливаючи водою, закидаючи вологим ґрунтом та затоптуючи ногами;

- під час пожежі не відходьте далеко від доріг та просік, не упускайте з виду інших учасників гасіння пожежі, підтримуйте з ними зв'язок за допомогою голосу;

- будьте обережні в місцях горіння високих дерев, вони можуть завалитися та травмувати вас;

- особливо будьте обережні у місцях торф’яних пожеж, враховуйте, що там можуть створюватись глибокі вирви, тому пересувайтесь, перевіряючи палицею глибину шару, що вигорів.

Якщо людина знає правила поводження під час пожежі, вона спроможна не лише вистояти за будь-яких обставин і врятувати своє життя, але й надати допомогу в рятуванні інших людей та врятувати матеріальні цінності від вогню.